субота, 3 вересня 2016 р.

При цьому вона не уточнила, з ким саме планує двосторонні переговори щодо України Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що...

Меркель підтвердила переговори щодо України без Порошенка

 

При цьому вона не уточнила, з ким саме планує двосторонні переговори щодо України

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що сподівається обговорити питання України, Сирії та проблеми біженців у ході двосторонніх переговорів під час саміту Великої двадцятки в Китаї наступного тижня. Про це Меркель заявила у відеозверненні 3 вересня, передає Голос Америки.

Канцлер ФРН відзначила, що має надію на діалог "щодо того, як рухатись уперед в Україні". При цьому вона не уточнила, з ким саме планує переговори щодо України.

Офіційний Кремль раніше заявляв про заплановані у ході саміту в Китаї зустрічі президента Росії Володимира Путіна з канцлером Німеччини Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. За останніми даними, Путін матиме окремі зустрічі з лідерами Франції та ФРН, хоча спочатку було анонсовано єдину тристоронню зустріч, одним із головних питань якої мала стати ситуація в Україні.

У Києві засудили плани обговорювати ситуацію в Україні без участі її офіційних представників. Пропонувалося, щоб участь у зустрічах узяв президент Петро Порошенко. Міжнародні оглядачі назвали пропонований Кремлем формат спілкування з Німеччиною та Францією щодо України "Нормандський формат мінус Порошенко" та закликали Меркель та Олланда відмовитись від зустрічі з Путіним.

Нагадаємо, напередодні у п'ятницю Меркель заявляла, що незадоволена тим, як втілюються у життя Мінські домовленості і вважає, що питання конфлікту в Україні має бути внесено до порядку денного саміту G20 у Китаї.